Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Пріоритетні напрями співпраці обговорили під час зустрічі Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик, члени Вищої ради правосуддя із керівницею Проєкту ЄС «Право-Justice» Оксаною Цимбрівською та її заступницею, головною експерткою з питань судової реформи Ольгою Срібняк.
Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик відзначив вагому допомогу, яку надав Проєкт ЄС «Право-Justice», зокрема експертну і технічну підтримку діяльності Конкурсної комісії з відбору кандидатів на вакантні посади в службі дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, діяльності Етичної ради, а також в процесі функціонування різних робочих груп ВРП, таких як з питань узагальнення дисциплінарної практики, розробки Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики тощо.
Голова ВРП зауважив, що потужною стала підтримка Проєктом ЄС «Право-Justice» заходів, спрямованих на підготовку до двосторонніх зустрічей з Європейською Комісією в межах переговорного розділу 23 «Правосуддя», а також у проведені консультацій з експертами Європейської Комісії щодо розробки проєкту Дорожньої карти за сферою «Верховенство права».
Григорій Усик поінформував, що наразі склад Вищої ради правосуддя становить 15 членів, і є оптимістичні очікування щодо оперативного проведення відбору двох членів Вищої ради правосуддя за квотою Президента України.
Очільник Вищої ради правосуддя звернув увагу на необхідності проведення конкурсу на зайняття чотирьох вакантних посад дисциплінарних інспекторів, яких не було обрано під час конкурсу у минулому році. Адже обсяг роботи дуже великий, бо кількість скарг на суддів, які надходять до ВРП, не зменшується. Крім цього ВРП має зобов’язання до завершення 2025 року розглянути не менше 20 % справ, які не були розглянуті станом на грудень 2023 року.
ВРП має намір періодично проводити оцінку результатів роботи служби дисциплінарних інспекторів, а також організовувати для дисциплінарних інспекторів навчальні заходи.
Григорій Усик також висловив зацікавленість у зміцненні міжнародної співпраці з Європейською мережею рад правосуддя, а саме у проведенні спільних круглих столів, семінарів, а також в участі української Вищої ради правосуддя у Генеральній асамблеї ЄМРП 2025, яка відбудеться 4-6 червня 2025 року у Латвійській Республіці.
Керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» Оксана Цимбрівська зазначила, що Проєкт дуже цінує партнерство з Вищої радою правосуддя і пишається результатами, досягнутими у співпраці.
Вона наголосила, що ключовими для Проєкту є заходи, спрямовані на євроінтеграцію України. А саме: виконання державою зобов’язань, передбачених Планом Ukraine Facility, а також підтримка у впровадженні заходів, спрямованих на реалізацію Дорожньої карти за сферою «Верховенство права».
Також Оксана Цимбрівська повідомила, що Проєкт ЄС «Право-Justice» підтримуватиме діяльність Етичної ради.
Вона також висловила готовність у продовженні підтримки інституційною спроможності служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.
У заході взяли участь заступниця Голови Вищої ради правосуддя Оксана Кваша, члени Ради Роман Маселко, Олексій Мельник, Олег Кандзюба, Ольга Попікова, Олена Ковбій, Тетяна Бондаренко, Юлія Бокова, Микола Мороз, начальник відділу міжнародного співробітництва та взаємодії з органами державної влади секретаріату ВРП Владислав Гуртенко.